Sezon rowerowy to nie tylko sprawny rower. ?>

odzież sportowa

Nie jest wcale tak, jak wielu się wydaje, że na rower wystarczy tylko wygodne ubranie i sportowe obuwie. Owszem, trochę prawdy w tym jest, ale nie warto zapominać, że dla pasjonatów jazdy rowerowej stworzono specjalnie zaprojektowane ubrania i akcesoria które sprawiają, że w pełni można korzystać z rowerowej frajdy. Szczególnie ważne jest odpowiednie ubranie na rower. Ma być przewiewne, ale bezpiecznie przewiewne, chroniące przed wiatrem i deszczem, zapewniające skórze naturalny proces oddychania i wentylacji. Zwykła koszulka nie spełni zadania.

Przygotowując się do sezonu rowerowego należy pamiętać, że odpowiednie przygotowanie roweru to nie wszystko. Właściwe skompletowanie ubioru i przygotowanie wyposażenia to dopiero początek przygotowań.

Warto więc odwiedzić sklep sportowy lub market posiadający ofertę dla rowerzystów. Zaopatrzyć się można więc w odpowiednio wyprofilowane buty na rower. wyprodukowane ze skóry i wstawek z siateczki. Wybierając się na przejażdżkę rowerową warto wybrać również okulary na rower. Wybierać można spośród modeli przeciwsłonecznych i sportowych. Warto zaznaczyć, że jedynie markowe modele zapewnią pełną ochronę przed słońcem. 

Podczas przejażdżek rowerowych obowiązuje też konieczność zakupu kasku. Kaski rowerowe są podstawowym elementem asortymentu w sklepie sportowym. Spośród różnorodnie wyprofilowanych, o różnych wielkościach i w różnorodnych kolorach, każdy może znaleźć coś dla siebie.

Tags:   odzież sportowa