Akcesoria rowerowe zapewniające bezpieczeństwo ?>

Niezbędnym i obowiązkowym wyposażeniem każdego roweru jest dzwonek lub klakson. Wiele osób przed zakupem jednego z nich zastanawia się, który z nich jest lepszy? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie w dalszej części.

Dzwonek rowerowy jest niezbędnym wyposażeniem roweru w mieście. Jeżeli jeździmy po ścieżkach rowerowych w miejscach niewielkiego natężenia ruchu, możemy spokojnie skorzystać tylko w razie potrzeby z jego ograniczonego brzmienia. Jednak czasami, gdy poruszamy się wzdłuż ruchliwej ulicy, nie możemy użyć zakupionego akcesoria rowerowego. Powodem tego jest jego ograniczony dźwięk. Piesi nie są w stanie usłyszeć dzwonka z powodu huku panującego na ulicy. Tak samo jest w przypadku rowerzystów. W tym przypadku bezpieczniej jest skorzystać z klaksonu.  Jego dźwięk jest wyraźniejszy i lepiej słyszalny w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Można w razie potrzeby skorzystać z niego zarówno w miejscu wyznaczonym dla rowerów, jak i ulicy. Nie nadaje się jednak do miejsc cichych i mało ruchliwych. Powód jest jeden: jest zbyt głośny i może znacząco wystraszyć ludzi, który zamiast usunąć się, wejdą wprost w koła nasze lub innego kierowcy.

Akcesoria do roweru, jakim są dzwonki i klaksony świetnie spełniają swoją funkcję w zależności od miejsca, w którym chcemy z nich skorzystać. Wybierając jeden z nich trzeba mieć na względzie  bezpieczeństwo, estetykę i wygodę.

Tags: