Idealne buty do siatkówki?>

Wybierając buty do gry w siatkówkę należy zwrócić uwagę, na aspekty, które mogą poprawić lub przeciwnie pogorszyć komfort gry.

Buty siatkarskie jak wszystkie inne rodzaje obuwia powinny być doskonale dopasowane do stopy zawodnika. Nie chodzi tu jedynie o rozmiar. But powinien idealnie leżeć na stopie, w żadnym wypadku nie powinien jej obcierać ani uciskać. Wszelkie odstępstwa od tej reguły, zwłaszcza w przypadku uprawiania sportu dadzą szybko o sobie znać w postaci poważnych podrażnień stopy.

Buty do siatkówki powinny zapewniać doskonałą amortyzację, powinny być lekkie, co przełoży się na jakość gry zawodnika. Wybór butów siatkarskich powinien uwzględniać również konieczność oddychania stopy. Zwłaszcza w czasie intensywnego wysiłku fizycznego jakim jest gra w siatkówkę istotne jest, żeby obuwie było przewiewne.

W przypadku dobrej jakości butów siatkarskich ich producenci zadbali również o dodatkowe zabezpieczenie stóp w postaci dodatkowych wzmocnień, które chronią stopy siatkarza przed urazami mechanicznymi.
Tags: