Rower treningowy dla początkujących - dlaczego warto wybrać najtańszy??>

W wielu naszych gospodarstwach domowych, rower treningowy ma się coraz lepiej. Kupujemy je, ponieważ chcemy dbać o nasze zdrowie, kondycję itd i to szczególnie w okresie zimowym. O czym musimy pamiętać, jeśli kupujemy taki rower po raz pierwszy?

ABC kupującego po raz pierwszy rower treningowy:

1. Jeśli przymierzamy się do zakupu takiego roweru, musimy najpierw rozeznać czego tak naprawdę chcemy. Owszem - jeśli kupujemy go po raz pierwszy, pojawić się może pokusa zakupienia dobrej jakości produktu. Nie warto jednak tego robić. Nasz pierwszy rower treningowy powinien być konstrukcją tanią i łatwą do naprawy. Jeśli ten sport nam się spodoba, w późniejszym czasie możemy sobie zakupić coś bardziej zaawansowanego.

2. Wprawdzie wszystkie rowery treningowe zostały już wyposażone w liczniki, ale gdybyśmy trafili na taki bez licznika - nie kupujmy go. W dzisiejszych czasach, nawet najbardziej toporne konstrukcje takich rowerów posiadają już wbudowany komputer, który niewątpliwie pomoże nam w trakcie wykonywania ćwiczeń.

3. Kupując rower treningowy, warto pamiętać także o tym, by wybrać dobre miejsce na jego usadowienie. Z reguły nie polecamy stawianie rowerka na panelach - są po prostu zbyt śliskie a ostre elementy roweru mogą zwyczajnie porysować podłogę.
Tags: