Turystyka na dwóch kółkach - dlaczego warto postawić na rower turystyczny??>

Zwiedzanie Polski za grosze nie musi być trudne. Jeśli samochód zamienimy na rower, a autostrady na ciekawe trasy rowerowe, będziemy mogli odwiedzić wiele pięknych miejsc bez konieczności wydawania fortuny. Podstawą takiej wyprawy będzie rower, przystosowany do celów turystycznych.

Rower turystyczny - jakie są jego zalety?

Rowery tego typu to idealna propozycja dla oszczędnych, którzy stawiają na praktyczne i tanie rowery. Modele turystyczne wyróżniają się znaczną uniwersalnością. Są przystosowane do jazdy po leśnych drogach, choć nie można na nich szaleć tak, jak na rowerach górskich. Ich konstrukcja sprawia, że są one porównywane z rowerami miejskimi, jednak ich koła i rama są znacznie trwalsze. Na turystycznym rowerze można wygodnie siedzieć, nie obciążając tym samym kręgosłupa. Są one jednocześnie przystosowane do przewożenia bagażu, a to podstawa w trakcie rowerowych wypraw. Promocje na rowery turystyczne sprawiają, że taki uniwersalny sprzęt można nabyć w przystępnej cenie, ciesząc się wygodą, trwałością i oszczędnością zarazem.

Rowery turystyczne są wytrzymałe i pozwalają na spokojną, wygodną jazdę zarówno po lasach, jak i szosach. Ich właściciele spokojnie mogą planować długie wycieczki, a jedynym ich zmartwieniem będzie wybór kierunku podróży.

Tags: