Czy warto kupić rower crossowy??>

W polskich miastach można coraz częściej natknąć się na rowery crossowe (nie wiesz o jakich rowerach mowa? Sprawdź rowery crossowe w sklepie Zico-Bike). Coraz więcej osób, które planują zakup nowego roweru bierze pod uwagę właśnie ten rodzaj jednośladów. Bez wątpienia rowery crossowe mają wiele zalet i świetnie nadają się również do jazdy po mieście (zwłaszcza jeśli ktoś jeździ dynamicznie). Czy jednak zawsze rower crossowy będzie dobrym rozwiązaniem?

Rower crossowy

Rowery crossowe są uniwersalne - łączą cechy roweru szosowego, trekkingowego oraz górskiego. Są lekkie i sprawdzą się zarówno podczas jazdy w mieście, jak w terenie. Co ważne, w rowerach crossowych można zamontować bagażnik. Oczywiście przeciwnicy rowerów crossowych mogą powiedzieć: jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. W rzeczywistości dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na zakup oddzielnych rowerów do różnych form wypoczynku, czy takich, które jeszcze nie wiedzą, jaka forma jazdy na rowerze będzie u nich dominować, rower crossowy jest najlepszym wstępem do rozpoczęcia rowerowej przygody.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Kupując każdy rower, w tym crossowy, musimy prawidłowo dobrać rozmiar ramy i kół. Zazwyczaj określa się go na podstawie wzrostu. Warto również przymierzyć się do roweru w sklepie. Warto wiedzieć, że modele rowerów można kupić w sklepach internetowych w cenach znacznie niższych, niż w stacjonarnych.

Tags: