Funkcjonalność pulsometru?>

Bardzo modnym gadżetem biegaczy stał się pulsometr, który jest stałym dodatkiem podczas treningu. Kiedyś takie urządzenia były dostępne tylko dla zawodowych sportowców, ale dzisiaj każdy może na bieżąco sprawdzać swoją aktualną formę, co pomaga uzyskać jeszcze lepsze wyniki. Pulsometry są łatwo dostępne, a ich cena również nie powala na kolana. Czy jednak jest to coś niezbędnego dla wszystkich?


Funkcjonalność pulsometrów


Pulsometr do biegania jest tak naprawdę przydatny dla każdego, kto wie czemu on ma służyć. Jeśli zależy nam na rejestrowaniu tętna i analizie treningów, to jak najbardziej takie urządzenie może być czymś użytecznym.  Jest to niezbędny gadżet dla biegaczy wykonujących interwały, podbiegi i treningi tempowe, podczas których tętno jest bardzo ważnym wyznacznikiem kondycji.


Obecnie pulsometry są bardzo unowocześnione i mają możliwość indywidualnego ustawienia zakresów tętna na podstawie wieku i płci. Możemy również wyznaczyć swoje maksymalne i minimalne tętno. Jeśli dojdzie wówczas do przekroczenia którejś z tych stref, zadaniem pulsometru jest poinformowanie nas o tym. Dzięki temu urządzeniu możemy także ocenić poziom naszej wydolności i ewentualne spadki formy, które mogą się każdemu przytrafić.


Tags: