Czy poza miastem niezbędne są rowery trekkingowe??>

Ludzie posiadający rowery miejskie często znajdują wytłumaczenie na to, aby nie jechać w daleką trasę rowerową. Stwierdzają oni, że po prostu nie posiadają roweru, który by się do tego nadawał. Czy faktycznie jest to prawda? Czy trzeba posiadać inny typ roweru niż rower miejski, aby wyruszyć poza miasto?
Nie rower jest najważniejszy
Jak się okazuje, faktycznie, jadąc za miasto o wiele lepiej robić to na rowerach trekkingowych, a nie na rowerach miejskich. Tym nie mniej, rowery trekkingowe okazują się wcale nie być niezbędne do tego, aby jechać gdzieś poza miasto.
Jak wiadomo, w mieście drogi przeważnie są dosyć proste. Nawet jeśli takie nie są, można zjechać na chodnik. Jeśli jednak wyjedziemy poza granice miasta czeka nas wiele niespodzianek. Czy rowery miejskie mogą dać sobie z nimi radę? Wydaje się, że często jak najbardziej.
Rzecz jasna, jazda na rowerze miejskim poza asfaltowymi ulicami w centrum miasta ma wiele ograniczeń. Przede wszystkim, jazda na tego typu rowerze po wyboistych dróżkach może być bardzo nieprzyjemna. Dlatego też, jeśli bardzo sporadycznie wyjeżdżamy poza centrum naszej miejscowości to wystarczy nam rower miejski. Jeśli jednak planujemy regularne wyprawy warto zobaczyć w sklepie Zico-Bike rowery trekkingowe.

Tags: