Ramy do rowerów?>

Ramy do rowerów stanowią ich fundamentalny element, można uznać że są trzonem scalającym pozostałe części jednośladu, jak również znacząco wpływają na jakość i komfort jazdy. Z tego względu podczas ich zakupu warto zachować ostrożność oraz uwagę, zaopatrując się w ramy rowerowe adekwatne do indywidualnych potrzeb.

Jak wybrać ramę do roweru?
Wybór ramy rowerowej powinien być uzależniony od preferowanego stylu jazdy, jak również indywidualnych właściwości użytkownika - jego wzrostu, kondycji oraz umiejętności. Warto samodzielnie kupować rower, gdyż umożliwia to dokładne dokonanie przymiarek, co daje szansę zakupu optymalnej ramy.

Ramy rowerowe różnią się pod względem wielkości, a rozmiar dobiera się zazwyczaj na podstawie wysokości  rowerzysty - nogi powinny swobodnie sięgać do pedałów, a ręce bez problemu muszą utrzymywać kierownicę. Ponadto pozycja rowerzysty musi być naturalna i nie może obciążać kręgosłupa - podobna sytuacja spowoduje skrzywienia oraz zniweluje komfort jazdy do minimum, co wpłynie pośrednio także na bezpieczeństwo.

Rodzaje ram do rowerów
Ramy do rowerów produkowane są do konkretnych modeli, w celu zapewnienia optymalnej kompatybilności z pozostałymi elementami - w sklepach dostępne są więc ramy do rowerów trekkingowych, górskich, crossowych oraz szosowych.

Tags: