Na których akcesoriach rowerowych nie warto oszczędzać? - błotniki?>

Zakup nowego roweru nierzadko wiąże się z dużymi kosztami. Czasem, aby w pełni odpowiadał naszym potrzebom i wymaganiom, niezbędny jest zakup lub wymiana akcesoriów rowerowych. W takiej sytuacji najchętniej sięgnęlibyśmy po te najtańsze akcesoria rowerowe, jednak nie zawsze może okazać się to dobrym wyborem. Dlaczego nie warto oszczędzać na błotnikach? Przekonajmy się!

Błotniki - dlaczego takie ważne?

Niejeden raz zdarzyło się każdemu z nas wybrać się na wycieczkę rowerową w piękną pogodę. Rower bez błotników sunął po szosie, a nam wydawało się, że w tej pięknej aurze dotrzemy do domu. Dopóki na niebie nie pojawiły się złowieszcze chmury, i ni stąd, ni zowąd zaczęło okropnie lać. Wtedy to każdy z nas przekonał się o wartości dobrych błotników.

Tanie błotniki - czy warto?

W sklepach rowerowych bez problemu znajdziemy tanie błotniki. Jednak lepiej służyłyby one jaką mało elegancka ozdoba, niż pełniły swoją rzeczywistą funkcję. Po pierwsze, nie trzymają się roweru, i reagują na każdą nierówność podłoża. Po drugie, wykonane są z materiałów, które pozostawiają wiele do życzenia, i nawet nie ma mowy o tym, aby wytrzymały choćby jeden rowerowy sezon ( no chyba, że rowerem jeździmy bardzo rzadko).

Jakie błotniki warto wybrać?

Przede wszystkim takie, które będą wykonane z wytrzymałego materiału, a ich system mocowania do roweru, będzie uniemożliwiał ich przemieszczanie w każdą stronę. Ceny od 30 do 50 zł za komplet.

Tags: