Odzież rowerowa?>

Odzież rowerowa to zakup niezbędny dla każdego, kto chce cieszyć się tym sportem niezależnie od pory roku i pogody. Ubrania stosowane w okresie letnim nie mają racji bytu późną jesienią i zimą. Warunki pogodowe na terenie naszego kraju są bardzo zróżnicowane - deszcz, śnieg, silne wiatry, czy upalne letnie dni. Warto więc pomyśleć o uzbrojeniu się na każdą porę roku, dzięki czemu będziemy cieszyć się tym sportem cały rok.

Zalety odzieży rowerowej
Odzież rowerowa to przede wszystkim odzież termoaktywna. Warto wydać kilka złotych więcej na sprawdzonych producentów, których odzież charakteryzuje się wysoką jakością. Ponieważ ciało wychładza się najszybciej poprzez wilgoć, jest to szczególnie istotne w okresie zimowym. Warto dążyć do zachowania ciepła przy jednoczesnym odprowadzaniu potu na zewnątrz, pozwoli to zachować poprawną gospodarkę wodną i nie wychłodzić w znaczny sposób organizmu.

Odzież termoaktywna latem i zimą
Często rowerzyści podchodzą do zakupu odzieży termoaktywnej w sceptyczny sposób. Jest to spory wydatek, który według większości sprawdza się jedynie w czasie zimy. Nic bardziej mylnego - termoaktywna odzież rowerowa równie dobrze może być wykorzystywana w trakcie letnich eskapad. Wersja na chłodne dni zawiera w sobie elementy, które nie mają racji bytu latem, takie jak: ocieplacze, czapki, kominiarki, zimowe skarpety czy rękawice. Dobra wentylacja koszulek i spodni sprawdzi się natomiast także latem.

Tags: