Merida Crossway 500 - uniwersalny rower?>

Na rynku dostępnych jest wiele specjalistycznych modeli rowerów, np. górskich lub szosowych. Większość osób szuka jednak bardziej uniwersalnych rozwiązań.

Rowery crossowe
Ten rodzaj rowerów stworzono przede wszystkim z myślą o dużej wszechstronności. Można je z powodzeniem wykorzystać do poruszania się po mieście, na przykład do dojazdów do pracy. Takie modele mają zazwyczaj szerokie koła, które zapewniają szybkie przemieszczanie się, a kształt ramy zaprojektowany jest tak, aby zapewnić wygodę w czasie jazdy. Jednocześnie do rowerów tego typu można mocować dodatkowy osprzęt, między innymi sakwy i bagażniki, dlatego nadają się na dłuższą wyprawę. Przykładem roweru crossowego jest Merida Crossway 500, która sprawdza się w czasie jazdy w terenie i po mieście.

Rower damskie i męskie
Dostępne są modele damskie i męskie Meridy Crossway 500, te pierwsze charakteryzują się przede wszystkim bardziej pochyłą ramą, która ułatwia wsiadanie. Nie ma za to większych różnic w kolorystyce.

Kto może zdecydować się na zakup tego modelu? Na pewno jest to dobra inwestycja dla osób, które szukają uniwersalnych rozwiązań do jazdy w różnych okolicznościach, od krótkich przejażdżek po dłuższe wycieczki w mniej przewidywalnym terenie.

Tags: