Rowery fitness?>

Coraz częściej na rynku rowerowym pojawiają się oferty rowerów, które określane są jako rowery fitness lub rowery szosowe fitness. Ale co to właściwie są za rowery, dla kogo są one dedykowane oraz co nowego wnoszą.

Większość rowerów fitness z grubsza wygląda podobnie jak "kolarzówka". Jeżeli ktoś nie ma większego doświadczenia w kwestii wyboru rowerów, może tak naprawdę pomyśleć, że rower fitness jest to tak naprawdę "kolarzówką". Rowery fitness, a w szczególności rowery szosowe fitness są to rowery, które przede wszystkim nie mają amortyzacji. Będą również mieć lekkie ramy, a 90% z nich nie będzie mieć również amortyzowanego siodła. Rama takiego roweru przypomina ramę sportowego roweru szosowego.

Rama takiego roweru ma jednak wyżej uniesioną kierownicę i niżej osadzone siodło. Wynikiem takiej konfiguracji jest inna pozycja rowerzysty podczas jazdy. W rowerze szosowym fitness pozycja jest w dalszym ciągu aerodynamiczna, ale zdecydowanie mniej obciąża ona kręgosłup, jak również nasze dłonie będą mniej odczuwać skutki długotrwałej jazdy.

Rowery fitness mają również tą zaletę, że możemy w bardzo prosty sposób wymienić w nich koła szosowe na koła terenowe. Dzięki temu możemy na takim rowerze wyjeżdżać również poza szosę w teren. Nie oznacza to, że jest to rower górski, ale przedni widelec oraz tylni są na tyle szerokie, że możemy z powodzeniem wsadzić w taki rower koła terenowe. Rowery fitness są uniwersalne.

Tags: