Podstawowe klucze rowerowe?>

Jakie klucze rowerowe warto mieć w domu? Jakie elementy powinny się znaleźć w podręcznym zestawie kluczy?

Podstawowe klucze rowerowe warto mieć, nawet jeśli nie ma się zamiłowania do mechaniki. Wówczas bowiem wiele problemów można rozwiązać samodzielnie, unikając wizyty w serwisie rowerowym. Zwykle problemem są bowiem rozregulowane przerzutki czy poluzowane śruby. Poza tym niekiedy w rowerze po prostu trzeba zmienić ustawienia. Zresztą awaria może zdarzyć się także w terenie, gdzie o pomoc profesjonalisty trudno. 

Przede wszystkim podczas wyboru kluczy rowerowych warto kierować się swoimi potrzebami. Zestawy walizkowe są ciężkie i duże. Raczej sprawdzą się w domowym warsztacie. Jednak ze sobą wozić można te podręczne zestawy. Zmieszczą się bez problemu w saszetce czy etui. Warto zawsze mieć przy sobie krzyżak, klucz plaski oraz klucze imbusowe. To zupełnie podstawowy zestaw, przy pomocy którego można samodzielnie wykonać wiele podstawowych napraw. Najczęściej przydatne są klucze imbusowe o trzech rozmiarach - 5, 7 i 8 mm. Reszta przydaje się zdecydowanie rzadziej.

Przed zakupem kluczy rowerowych warto oczywiście sprawdzić jakie klucze sprawdzą się w przypadku danego modelu roweru. To właśnie w nie warto zainwestować i nosić je zawsze przy sobie. Wprawdzie większość śrub wykorzystywanych w rowerach dostępnych na rynku jest standardowa, ale zawsze zdarzają się wyjątki. Trzeba być więc przygotowanym również na taką ewentualność. Klucze można kupić w każdym sklepie rowerowym stacjonarnym lub internetowym.

Tags: