Jakie siodełko rowerowe wybrać??>

Jednym z najpowszechniejszych sportów jest jazda na rowerze. To nie tylko świetny sport rekreacyjny, ale również i wyczynowy. Jazda rowerem niesie za sobą wiele pozytywnych korzyści. Przede wszystkim osoby regularnie jeżdżące na rowerze są pełne energii, a wręcz euforii. Dodatkowo wpływa to korzystnie na zdrowie, poprawiając kondycję oraz wytrzymałość mięśni. To także łatwy i przyjemny sposób na utratę kilogramów.

Jednakże by jazda rowerem była przyjemnością należy wyposażyć się w odpowiednio wygodne siodełko rowerowe. Jest ono niezbędne, jednocześnie powinno być dobierane według własnych preferencji, mając na uwadze kilka faktów.


Siodełka miękkie


Siodełka rowerowe miękkie są zazwyczaj szerokie, a w środku wypełnione są specjalną żelową wkładką. Jest to dobry wybór podczas jazdy miejskiej, na nie za długich trasach.

Całkowicie nie są one polecane dla osób, które dziennie pokonują rowerem dużo kilometrów. Podczas wielogodzinnej jazdy można nabawić się odcisków i odparzeń.

Rozwiązanie to jest polecane bardziej niedzielnym kierowcom, niż wyczynowo jeżdżącym.


Siodełka średnie


Kolejnym typem są siodełka rowerowe, które nie są ani miękkie, ani twarde. Można nazwać je wypośrodkowanymi. Są one polecane dla większości rowerzystów. Sprawdzą się także przy dłuższych trasach bez obawy o odciski.


Siodełka średnie


Ostatnim rodzajem siedzisk są siodełka twarde. W znacznej mierze są one przeznaczone dla rowerzystów wyczynowych. Sprawdzą się one idealnie podczas wszelkich wstrząsów oraz dziur.

Wbrew pozorom są one bardzo wygodne i świetnie sprawują się zwłaszcza w terenach górskich.


Tags: