Co powinno znaleźć się w plecaku na rower??>

Plecaki rowerowe są wyposażeniem obowiązkowym niemal dla każdego rowerzysty. Pozwalają na zabranie niezbędnych akcesoriów, przewożąc je w wygodny i bezproblemowy sposób. Co jednak koniecznie powinno znaleźć się w takim plecaku, nawet podczas krótkich wycieczek rowerowych?

Najważniejsze akcesoria dla rowerzysty


Do plecaka powinna bez problemu zmieścić się odzież wierzchnia, taka jak kurtka czy bluza, półtoralitrowa butelka wody, telefon i podstawowe dokumenty tożsamości. Odzież wierzchnia przyda się w przypadku nagłego pogorszenia pogody, co w czasie sezonu wiosenno-zimowego jest niestety zjawiskiem dość powszechnym. Podczas jazdy na rowerze bardzo ważne jest odpowiednie nawodnienie, przez co każdy rowerzysta powinien mieć ze sobą sporą ilość wody lub, wedle uznania, napój izotoniczny, które pozwolą na uzupełnienie płynów po dłuższej, wyczerpującej jeździe.

Bezpieczeństwo podczas dłuższych wycieczek


Wybierając się na dłuższe wycieczki rowerowe trzeba pamiętać, żeby w plecaku znalazły się inne elementy wyposażenia. Mogą to być buty bądź koszulki na zmianę, obowiązkowo plecaki na rower powinny być jednak wyposażone w apteczkę. Podczas jazdy na rowerze łatwo o różne urazy, przez co planując dłuższą wycieczkę warto brać pod uwagę każdą ewentualność. Leki przeciwbólowe, bandaże i plastry nie zajmują wiele miejsca, w związku z czym zabranie ich ze sobą nic nie kosztuje, a może w dużym stopniu pomóc w sytuacji alarmowej. Należy zabrać ze sobą również telefon komórkowy, który pozwoli na ewentualne wezwanie pomocy.

Tags: