Sprawdzone worki wodoszczelne?>

Planując wakacyjny wypoczynek coraz więcej osób wybiera wakacje spędzane w sposób aktywny. Popularne stają się chociażby spływy kajakowe czy długodystansowe wyprawy rowerowe. Chcąc się do takiego wyjazdu odpowiednio przygotować, należy zastanowić się jak zabezpieczyć swój bagaż przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Nieprzemakalne worki transportowe


W takim przypadku świetnie sprawdzą się worki wodoszczelne. Są one produkowane z grubego, nieprzemakającego materiału przypominającego gumę. Większość z nich posiada także dodatkowe zabezpieczenie w postaci rolowanego zapięcia. Takie worki sprawdzą się w każdych warunkach - są grube i bardzo wytrzymałe.

Jaki worek wybrać?


Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie - wszystko zależy bowiem od indywidualnych preferencji oraz specyfiki wyjazdu. Przy obozie żeglarskim czy spływie kajakowym mogą być przydatne worki o większym litrażu - od 50 litrów w górę. W przypadku wyjazdu rowerowego warto zdecydować się na mniejsze wodoszczelne worki. Bierze się to stąd, że powierzchnia bagażnika rowerowego jest dosyć ograniczona i jazda ze zbyt dużym workiem będzie po prostu niewygodna. Podstawą pakowania przy wyprawach rowerowych są oczywiście sakwy, ale worek wodoszczelny jest bardzo pomocny na przykład w celu zabezpieczenia namiotu podczas transportu.

Tags: