Na co zwrócić uwagę wybierając zewnętrzną siatkę do trampoliny??>

Zakup zewnętrznej siatki do trampoliny na pierwszy rzut oka wydaje się prostym zadaniem, ale wcale tak nie jest. Aby wybrać wysokiej jakości produkt należy zwrócić uwagę na bardzo wiele elementów. Warto kierować się nie tylko ceną i wyglądem, ale przede wszystkim jakością wykonania. Dobra siatka do trampoliny zewnętrzna to inwestycja na lata, dlatego też nie warto oszczędzać pieniędzy.


Wyjście


Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale zewnętrzna siatka do trampoliny musi mieć bardzo dobrze oznaczone wyjście, które powinno posiadać stosowne zabezpieczenia i być łatwe do otwarcia. W dzisiejszych czasach większość producentów siatek oznacza wyjście ciemniejszym kolorem siatki. Jeżeli chodzi o zamknięcie, to najlepiej sprawdzi się tutaj zwykły zamek błyskawiczny. Jego obsługa jest prosta dla każdego dziecka i co najważniejsze zamek tego typu można w prosty sposób zablokować. Niektóre siatki mogą mieć również specjalne klamry, które dodatkowo ochraniają wyjście. 


Odpowiednia wysokość 


Siatka do trampoliny zewnętrzna musi posiadać odpowiednią wysokość, dzięki czemu spełniać będzie w 100% swoje zadania. Zbyt niska zewnętrzna siatka do trampoliny nie jest najlepszym wyborem, ponieważ dziecko może po prostu wypaść z trampoliny. Z trampolin ogrodowych bardzo często korzystają również nastolatkowie, dlatego też najbezpieczniejszym wyborem są przynajmniej 2 metrowe siatki. Zamawiając nową siatkę warto zwrócić uwagę nie tylko na wysokość, ale również na średnicę trampoliny.

Tags: